Kayısı Çekirdeği ve Faydaları

Gün kurusu çekirdeği tamamen katkısız ve doğal yollarla hazırlanmaktadır. Kabuğunun kırılması ve tasnif işleminden sonra Gün Kurusu Kayısımızın lezzetli Çekirdeği uygun nem şartlarında muhafaza edilir. Birçok kuruyemişten sağlıklı ve lezzetlidir.


Gün kurusu çekirdeği tamamen katkısız ve doğal yollarla hazırlanmaktadır. Dış kabuğu ile kurutulur ve bu kalın kabuk kırılarak çekirdek çıkarılır. Kabuğunun kırılması ve tasnif işleminden sonra Gün Kurusu Kayısımızın lezzetli Çekirdeği uygun nem şartlarında muhafaza edilir. 

Gün Kurusu Kayısı Çekirdeği
Kayısı çekirdeği birçok kuruyemişten sağlıklı ve lezzetlidir. Vücut ısısını dengeleyici özelliye sahiptir. Sindirim sistemini yavaşlatır. Bu tür hastalıklarla mücadele edenler için birebirdir.

Kayısının özelliği olan sindirim hızlanmasının panzehiridir. Kayısı ile tüketildiğinde lezzetine lezzet katar. Çayın yanında iyi bir atıştırmalıktır.

Kayısı çekirdeği yenerek tüketilirse cilt, tırnak ve kemikler için doping kaynağıdır. Cildin nem oranını dengeler. deriyi içten nemlendirir.

Uzmanlar kayısı çekirdiğinin yağını selülit tedavisinde kullanır.

Kayısı çekirdeği A, E, D, K vitaminlerine sahiptir.


100 gr gün kurusu çekirdeği için:

2418

kj

kilojul

578

kcal

kalori

25,32

g

protein

13,77

g

karbonhidrat

3,81

g

karbonhidrat (şeker)

50,45

g

yağ

3,641

g

Yağ (doymuş)

13,052

g

Yağ (doymamış)

13,052

g

Yağ (çoklu doymamış)

0

mg

kolesterol

7,9

g

fiber (lif)

26

mg

sodyum

497

mg

potasyum

Gün kurusu çekirdeğinin besin değerleri hasat ve çeşide göre faklılık göstermekle birlikte ortalama değerler bu şekildedir. 


www.gunkurucu.com sizlere her zaman organik ürünleri en yüksek kalitede getirmeyi hedeflemiştir. Daha önce bu kalitede; Gün kurusu kayısı, Gün kurusu kayısı çekirdeği, Salkım kara üzüm, Dut pekmezi yemediğinizi anlamak için ürünlerimizi mutlaka denemenizi önerir ve sağlıklı günler dileriz.Eklenme Tarihi: 10/10/2017